10.12.2023 / Zebranie sprawozdawcze 2023

Markos

W dniu 10 grudnia 2023 odbyło się zebranie sprawozdawcze Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Nr 18 Słupca – Miasto za rok 2023.

Na wstępie Roman Kwitowski Prezes Koła dokonał wyboru przewodniczącego, sekretarza i Komisji Uchwał i Wniosków oraz złożył sprawozdanie Zarządu Koła.
Cieszy fakt, że jest stała liczba członków naszego Koła rośnie i tak w 2023 roku liczy 641 osób w tym 44 młodzieży, co nam daje 3 miejsce pod względem ilości członków na 49 Kół w Okręgu Konińskim.
W 2023 roku przeegzaminowano 70 osób w tym 18 uczestników. W Okręgu w tym roku zanotowano spadek o 329 osób i obecnie Okręg liczy 10.605 członków. Nie spada także ilość kolegów aktywnych uczestniczących w zawodach i czynach na rzecz Koła. Weszło do tradycji, że corocznie organizujemy 6 – 7 imprez Koła, uczestniczymy w zawodach o puchar burmistrza oraz organizujemy 2 imprezy wędkarskie dla młodzieży. Na zakończenie zawodów uczestnikom serwowano napoje i posiłki przygotowane przez Gospodarza Koła kol. Danutę Jabłońską z ekipą za co im dziękujemy. Należy też podziękować kolegom, którzy te wszystkie zawody sędziowali.
Następnie Prezes poinformował o obowiązujących składkach na rok 2024. W kolejnym punkcie Prezes omówił działalność finansową i gospodarczą. Między innymi na organizację imprez wędkarskich wydaliśmy około 14.064 zł. W tym mieszczą się posiłki dla uczestniczących zawodach, nagrody itp. Na Społeczną Straż Rybacką przy Kole, ochronę środowiska, działalność gospodarczą i organizacyjną wydaliśmy 450 zł. Na rok 2024 zaplanowano wydatki w kwocie 25.000 zł. W tym punkcie Prezes złożył podziękowania kol. Kazimierzowi Sobczakowi i kol. Danucie Jabłońskiej za dbałość o finanse Koła.

Zarybienie jeziora słupeckiego
W zakresie działalności rybackiej w 2023 roku Zarząd Okręgu PZW Konin dostarczył nam i zarybił jezioro słupeckie w ilości 1 tony 800 kg.
Gatunkowo przedstawia się to następująco:
węgorz 7,4 kg
sum – 266 kg
karp – 266 kg
lin – 266 kg
szczupak – 1062 kg
Na rok 2024 zaplanowano odłowy z głównym nastawieniem na odłów karasia srebrzystego, aby przetrzebić populację tej ryby, której jest w naszym jeziorze stanowczo za dużo i dać szansę rozrodu i wzrostu innym szlachetniejszym gatunkom.

Zwalczanie kłusownictwa
Ochrona wód i zwalczanie kłusownictwa – na bieżąco uzupełniano w wyposażenie Społeczną Straż Rybacką, bardzo dobrze układa się współpraca SSR naszego Koła z grupą SSR Koła Mostostal Słupca. Za to należy się podziękowanie zaangażowanym strażnikom, którzy tworzą dobry klimat do współpracy i Prezesowi Koła Mostostal Kol. Olgierdowi Nowickiemu. W 2023 roku strażnicy ściągnęli 15 siatek i 6 sztuk innego sprzętu kłusowniczego z jeziora słupeckiego. Od 2018 roku przy naszym Kole działa i wspomaga nas w działaniach grupa SSR z Ciążenia w składzie 4 osób.
W zakresie ochrony środowiska i walki z kłusownictwem, zorganizowano wiosenne sprzątanie brzegów jeziora wspólnie z Kołami Mostostal i Strzałkowo. Mobilizujemy członków Koła do utrzymywania czystości po odbytych imprezach wędkarskich, wspieramy grupę SSR oraz zaopatrujemy w niezbędne środki do wykonywania zadań na zbiorniku słupeckim.

Plan pracy na 2024
Na zakończenie Prezes przedstawił Plan Pracy i terminarz imprez na rok 2024. W dalszej kolejności Jerzy Kałecki – przedstawił sprawozdanie Sądu Koleżeńskiego i Rzecznika Dyscyplinarnego, Włodzimierz Szczepankiewicz sprawozdanie Społecznej Straży Rybackiej oraz Marek Kostrzewski sprawozdanie Komisji Rewizyjnej stawiając wniosek o udzielenie absolutorium Zarządowi, który po przegłosowaniu przyjęto jednogłośnie.

Nowi kandydaci do zarządu
W dalszej części Zebrania Prezes przedstawił nowych kandydatów do uzupełnienia składu Zarządu, po rezygnacji poprzednich i tak: na Wiceprezesa ds. sportu – Jerzego Kałeckiego, Wiceprezesa – Bogdana Ciupę, Sekretarza – Marka Kostrzewskiego, Skarbnika Danutę Jabłońską, Gospodarza Koła Członka Zarządu – Katarzynę Kostrzewską, do Komisji Rewizyjnej – Andrzeja Jarońskiego i Karola Markowskiego, wszystkich przedstawionych przyjęto jednogłośnie.
Następnie w drodze dyskusji i po odczytaniu protokołu Komisji Uchwał i Wniosków przyjęto Uchwałę Nr 1 i Nr 2 oraz postawiony wniosek jednogłośnie.

Odznaczenia
Najprzyjemniejszym punktem zebrania było wręczenie odznaczeń, i tak:
Kazimierz Jaśkowiak otrzymał Złotą Odznakę PZW z Wieńcami za Zasługi dla Wędkarstwa Polskiego.
Leszek Górecki otrzymał Odznakę za Zasługi dla Wędkarstwa Konińskiego.

Serdecznie dziękujemy Andrzejowi Grzeszczakowi Burmistrzowi Miasta Słupcy za bezpłatne udostępnienie sali narad.

Jerzy Kałecki rzecznik Koła.

Chcesz dodawać komentarze?

Zaloguj się, aby otrzymać dostęp do dodatkowych funkcjonalności serwisu.